Dňa 6.2.2018 v DK A. Sládkoviča Súkromné CVČ Detva Majačik usporiadalo okresné kolo geografickej olympiády pre 57 žiakov z 8 ZŠ z regiónu Podpoľania. Viktória Tomaszová z 1. miesta postupuje na krajské kolo a dňa 12.4.2018 v Banskej Bystrice bude reprezentovať našu školu a okres Detva. Držíme jej palce.

Dňa 26.1.2018 sa v DK A. Sládkoviča v Detve uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. V súťaži sme boli úspešní. V prvej kategórii získala 2. miesto Barborka Baumannová, žiačka 3.B triedy. Druhú kategóriu reprezentovala Barborka Malatincová z 5.B, ktorá sa tiež umiestnila na 2. mieste. Tretiu kategóriu úspešne zastúpil žiak 6.A triedy Patrik Francisty 3. miestom. Všetkým srdečne gratulujeme.

Dňa 16. 1. 2018 sa konalo obvodné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša žiačka, Lucia Prítulová, sa v kategórii 1B umiestnila na peknom 2. mieste. Blahoželáme!

Dňa 29.11.2017 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády zo slovenského jazyka. Úspešne nás reprezentovala, žiačka 9.B. triedy, Simona Rusnáková, ktorá sa umiestnila na treťom mieste. Olympiáda prebiehala v dvoch častiach – písomnej a ústnej.