Dňa 15.3.2018 sme zažili deň plný výstav a dobrodružstiev. Vycestovali sme do Košíc, aby sme nabrali motiváciu a inšpiráciu do ďalších dní v škole. Veď práve zážitky skutočného sveta nám prinášajú nový pohľad na svet okolo nás a rozširujú obzor nielen nám, ale aj našim deťom .

Košice nás síce  privítali daždivým počasím, no nás to neodradilo. Košický Kulturpark nám ponúkol niekoľko zaujímavých výstav. Jednou z nich bola i výstava Emócie. Táto výstava hlása myšlienku, že emócie nie sú len dospelácka téma, ale je to časť nášho vnútra, ktorej by mali lepšie rozumieť i deti samotné. Interaktívne a vizuálne zaujímavo stvárnená výstava nás nielen poučila, ale i zabavila. Ďalšie dve inštalácie nám priniesli väčšinou abstraktné diela rôznorodých autorov a háčkované objekty, ktoré boli výsledkom práce kreatívne zmýšľajúcich tvorcov. Pochopili sme, že prezentovať svoje myšlienky môžeme i prostredníctvom maľby, koláže či ručnej práce. Po výbornom obede sme navštívili Východoslovenské múzeum, ktoré nám ponúklo zmysluplnú, interaktívnu výstavu pod názvom  Múdro sporiť a rozumne míňať (zameranú na finančnú gramotnosť) a expozíciu o Orlovi krikľavom, ktorá bola výsledkom oduševnenej práce zanietených ľudí.

« 1 z 96 »

„Deň strávený v Košiciach sa nám páčil. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých vecí, videli sme rôzne obrazy, ktoré boli odlišné farbami, ale i pocitmi či myšlienkami. Každá výstava bola niečím zaujímavá. Páčilo sa nám to a radi by sme si to zopakovali.“

(žiaci z 9.B triedy)

„Ako triede sa nám veľmi páčila výstava Emócie, hlavne miestnosti ako motýlia stena smútku, boxovacie vrece, úsmevy či búdky na rôzne druhy fóbií. Aj obrazy na ďalšej výstave boli pekné (dalo sa nad nimi zamyslieť), ale výstava o háčkovaní nás nebavila (bolo to nudné). Prestávka na obed bola super. Mali sme čas sa najesť aj niečo nakúpiť. Nebola ani dlhá,  ani krátka. Výstava vo Východoslovenskom múzeu zameraná na finančnú gramotnosť bola zaujímavá. Najviac nás bavila miestnosť, v ktorej sme obchodovali a vymieňali tovar medzi sebou. Dokument o orlovi krikľavom sa nám nepáčil. Bolo to dlhé. Cesta autobusom bola super a výlet celkovo  hodnotíme ako vydarený.“

( žiaci zo 7. B triedy)

„Najviac sa mi páčil kolotoč v miestnosti radosti a búdky, do ktorých som sa skrýval (predstavovali rôzne ľudské fóbie). Potešilo ma aj hádzanie loptičiek a točiace kocky.“

(žiak zo 7. A triedy)

Leave a Comment